استفاده از نظام ها و ابزارهای فناوری اطلاعات شركت مهندسين مشاور نقش بوستان گستر

استفاده از نظام ها و ابزارهای فناوری اطلاعات :

مهندسین مشاور نقش بوستان گستر از ۱۳۹۰ اقدام به راه اندازی وب سایت به آدرس www.nbgco.ir نموده است که حاوی فعالیت های شرکت در زمینه های مختلف ، عکس هایی از سوابق کاری از جلسات و محل پروژه ها که بر عهده این مشاور بوده و همچنین اطلاعات فنی و مشخصات فنی عمومی خصوصی که مرتبط با زمینه های کاری مشاور می باشد . که دارای سطوح دسترسی مدیریتی و کارشناسی می باشد که فصل جدیدی از دسترسی کارفرمایان به اطلاعات مرتبط با پروژه ها می باشد.
از برنامه های این شرکت جذب نیروهای متخصص و فعال داخل و خارج از کشور در فضای مجازی جهت بهره گیری از تخصص های خاص و غیرقابل دسترس در محل می باشد. این طرح به صورت پایلوت در برخی از پروژه ها در حال انجام می باشد .
این مشاور همانند برخی دیگر از شرکت ها برای ارتباط بین دستگاه های رایانه ای ، از شبکه داخلی (LAN) و اتوماسیون اداری تحت وب بهره می برد . این سیستم در راستای ایجاد امکانات برای کلیه کاربران از قبیل صندوق پستی داخلی برای ارسال و دریافت پیام های داخلی ، کنفرانس صوتی و تصویری ، استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده و غیره طراحی شده است .
همچنین از دیگر امکانات این شبکه تحت وب ایجاد دسترسی به اطلاعات مختلف برای کاربران ، امنیت بالای ورود و خروج اطلاعات از سیستم ها ، امکان دسترسی به اطلاعات توسط اینترنت در محیط وب توسط کاربران تأیید شده و با سطوح دسترسی متفاوت می باشد . استفاده از پرینترها نیز یکی دیگر از مزایای شبکه داخلی می باشد بطوری که بدون اتصال به پرینتر به یک رایانه و اتصال مستقیم آن به شبکه، استفاده از پرینترها در شبکه متمرکز کرده و برای کاربران نیز استفاده از پرینترها سهل و آسان می نماید . با توجه به اینکه در این حالت نیز می توان سطوح دسترسی متنوعی برای استفاده کاربران از پرینترها لحاظ نمود شبکه داخلی به گونه ای طراحی گردیده که استفاده از آن به صورت دسترسی از راه دور و دسترسی به اطلاعات برای کاربرانی که دارای مجوزهای دسترسی سطح بالا باشند ، امکان پذیر باشد .
در حال حاضر در دفتر مرکزی مهندسین مشاور نقش بوستان گستر کلیه عملیات مربوط به بخش اداری اعم از دبیرخانه ، مرخصی ، کتابخانه ، وضعیت تفکیک پروژه پرسنل ، انبارداری ، حسابداری ، حقوق دستمزد ، بایگانی نقشه ها ، انواح لوح فشرده ها و اطلاعات دفاتر نمایندگی ها به صورت واحدهای تحت شبکه داخلی با قابلیت افزایش کاربر و تنوع سطوح دسترسی در حال بهره برداری می باشد که در جلوگیری از اتلاف وقت بسیار موثر بوده است. تمامی موارد ارائه شده فوق که می توانند به نحوی در پروژه ها مورد استفاده قرار گیرند .
جهت ارائه اطلاعات مربوط به پروژه ها، این مشاور از زبان های مختلف برنامه نویسی از قبیل Java Net ، PHP Microsoft ، Server Pages و غیره Data Base هایی نظیر My، Microsoft Access ، XML، Microsoft SQL Server ، SQL و غیره با توجه به زبان برنامه نویسی و نیاز برنامه ، جهت گزارش گیری و جستجوی اطلاعات استفاده نموده است . در این رابطه قابل توضیح است که این اطلاعات می تواند به هر صورتی که کارفرما نیاز داشته باشد بر روی Intranet و یا Internet نصب و راه اندازی گردد. این امکان وجود دارد که اطلاعات خاص، بر روی وب سایت با نظر آن کارفرما ارائه شود. بدیهی است که تهیه کلیه اطلاعات به صورت Multi media و در فرمت های گوناگون برای آن کارفرما میسر می باشد .
با توجه به اینکه اطلاعات فوق را می توان به صورت وب سایت جداگانه و یا زیرمجموعه ای از وب سایت تهیه نموده، مشاور نقش بوستان گستر به درخواست آن کارفرما می تواند اطلاعات را بر روی وب سایت خود و یا وب سایت کارفرما نصب و راه اندازی نماید .


 

 

 
 
صفحه اصلی
درباره ما
فعالیت ها
تماس با ما
زمينه‌هاي فعالیت شرکت
گواهینامه صلاحيت خدمات مشاوره
گواهینامه صلاحیت موضوع ماده ۴
گواهینامه حرفه ای ارزیابی تأثیر اجتماعی
سیستم های کنترل پروژه
نظام فناوری و اطلاعات
چارت سازمانی شرکت
سیستم مدیریت کیفیت

تمامی حقوق این سامانه متعلق به شركت مهندسين مشاور نقش بوستان گستر می باشد.